İnternet Keyfi için HEMEN BAŞVUR

Netgalaksi Güvenli İnternet Hizmeti

Netgalaksi tarafından ücretsiz olarak sunulan ve İnternetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan alternatif bir İnternet erişimidir.

Güvenli İnternet Nedir ?

22/11/2011 tarihinden itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulmakta olan Güvenli İnternet Hizmeti (GİH) sizi ve ailenizi internetin zararlı içeriklerinden büyük oranda korumak amacıyla geliştirilmiştir.

Güvenli İnternet Hizmeti, isteğe bağlı, ücretsiz, şeffaf, kullanımı kolay, interaktif ve tüketici memnuniyetini esas alan bir kamu hizmetidir.

Başta çocuklar ve gençler olmak üzere dijital çağın sunduğu fırsatlardan tüm internet kullanıcılarının güvenli bir ortamda yararlanmasını sağlamak, zararlı içeriklere yönelik koruyucu önlemler almak, internetin risklerinden, zararlı içeriklerinden toplumu korumak için Güvenli İnternet Hizmeti kullanıma sunulmuştur.

Güvenli İnternet Profilleri Nelerdir ?

Güvenli İnternet Hizmeti, Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profil seçeneği ile sunulmaktadır. Çocuk ve Aile Profillerine ait kriterler psikoloji, pedagoji, sosyoloji ve hukuk alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir kurul tarafından tespit edilmektedir.
Güvenli İnternet Hizmeti ile tüketicilerin; müstehcenlik, çocukların cinsel istismarı, şiddet, ırkçılık, kumar, dolandırıcılık, zararlı yazılımlar, sağlık için tehlikeli madde temini vd. olumsuz içeriklerden korunması amaçlanmaktadır.

Çocuk Profili: Çocuk Profili "beyaz liste" yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yöntemde güvenli olduğu onaylanmış İnternet sitelerine erişim sağlanmaktadır. Aile Profili: Aile Profili "kara liste" yöntemi ile çalışmaktadır. Bu profil kapsamında zararlı içeriğe sahip İnternet sitelerine erişilememektedir.
Aile profili kapsamında, Çocuk Profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sağlanmaktadır.
Aile profilini tercih eden abonelerimiz, ek olarak oyun, sohbet, sosyal medya sitelerine ve uygulamalarına erişimi filtreleme seçeneğine sahiptirler.

Güvenli İnternet Profili Nasıl Seçilir ?

Güvenli İnternet Hizmetinizi online işlem merkezi üzerinden, 0 850 303 91 46 numaralı çağrı merkezi aracılığı ile veya çağrı merkezi numaramıza aşağıda tarif edildiği şekilde sms göndererek başlatabilirsiniz.

Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir veya güvenli internet hizmeti almayı bırakabilirsiniz.

SMS Üzerinden profil değişikliği yapmak için;
"GUVENLI COCUK" veya "GUVENLI AILE" YAZIP 0 850 303 91 46 numarasına gönderim sağladığınızda hizmetiniz otomatik aktif edilir. Aynı şekilde "GUVENLI IPTAL" yazıp 0 850 303 91 46 numarasına gönderim sağladığınızda hizmetini otomatik devre dışı bırakılır.
* Sms Gönderimleriniz kullandığınız GSM Operatörü tarafından ücretlendirilebilir. Güvenli internet hizmeti için aktifleştirme ve pasifleştirme işlemleri için Netgalaksi hiç bir ücret talep etmez.

Güvenli İnternet Hizmeti ücretli midir?

Güvenli İnternet Hizmeti, GİH’ni tercih eden abonelere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

HEMEN ABONE OL

Netgalaksi'nin hızlı ve güvenilir dünyasında yerinizi almak için bilgilerinizi bırakın sizi hemen arayalım !