Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Diğer Operatörlerden NetGalaksi’ye Nasıl Geçilir?

Mevcut hizmetinizi sonlandırmadan NetGalaksi’ye kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

Geçiş yapmak istediğiniz operatörden NetGalaksi’ye geçiş, aslında düşündüğünüzden daha da kolay. Sadece online başvuru formumuzu doldurarak veya 0850 303 91 46 numaralı satış hattımızı arayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Mevcut sağlayıcınızla iletişime geçmenize hiç gerek yok! Biz sizin adınıza sağlayıcınızla tüm iletişimi gerçekleştirerek geçiş işlemlerinizi hızlıca tamamlıyoruz.

Genellikle, işlemler 48 saat içinde tamamlanıyor. Bu süre zarfında internet hizmetiniz kesintisiz olarak devam ediyor. Geçiş işlemi tamamlandığında, yalnızca kısa bir kesinti yaşıyorsunuz; bu kesinti de yaklaşık 30 dakika sürüyor.

NetGalaksi’ye geçmek için yapmanız gerekenler işte bu kadar basit! Hemen abone olun ve NetGalaksi’nin taahhütsüz, limitsiz ve ultra hızlı ev interneti hizmetinden en uygun fiyatlarla yararlanın.

Peki, başvuru için gerekli bilgiler ve dikkat etmeniz gerekenler neler?

Geçiş yaparken portunuzu kaybetmeyin ve kesinti yaşamayın.

Eğer NetGalaksi’ye geçiş işlemi yapmaya karar vermişseniz, mevcut operatörünüzün hattını iptal etmeme konusunda yapmanız gereken bazı adımlar var. Bu sayede şimdiki hat kullanımınıza neredeyse hiç ara vermeden devam ederek geçiş işleminizi tamamlayabiliyoruz. Fakat tersi bir durumda, eğer hattınızı iptal ederseniz ve bölgenizde port sıkıntısı varsa, boşa çıkan portunuz başka bir kişiye tahsis edilebilir ve portunuzu kaybedebilirsiniz. NetGalaksi olarak, diğer operatöre geçiş yaptığınızda sizden kurulum ve aktivasyon ücreti almıyoruz, bu da sizin için ek bir avantaj sağlıyor.

Hizmet numarası: İnternet bağlantınızın kimliği olan xDSL numarası ya da diğer adıyla “Hizmet Numarası”, 10 haneli bir dizi olarak ifade ediliyor. Bu numara genellikle 17-18 ya da 88 ile başlıyor ve hizmet sağlayıcınızın size atadığı özel bir tanımlayıcı olarak biliniyor. NetGalaksi’ye geçiş yapmak istediğinizde, başvuru sürecinde hizmet numaranızın bizimle paylaşılması gerekiyor. Mevcut operatörünüzün faturasında veya online işlem merkezinde bulabileceğiniz 10 haneli hizmet numaranız, bağlantınızın özgünlüğünü ve tanımlayıcılığını sağlıyor. Bu nedenle, diğer operatörlere geçiş yapmak istediğinizde hizmet numaranızı hatırlamanız önem taşıyor.

Sabit telefon numarası: Eğer tüm dünyaya bağlanmanın en temel yolunu sağlayan internetle birlikte sabit hat telefon hizmetiniz de varsa, kullanmakta olduğunuz hat numaranızı da bilmeniz gerekiyor.

Adres bilgisi: İnternet hizmeti başvurularınızın hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için, hizmet almak istediğiniz adresin tam ve doğru bilgisine sahip olmanız da oldukça önemli. Bu bilgi; il, ilçe, mahalle, cadde veya sokak adı, dış kapı numarası ve daire numarasını içermeli.

Doğru adres bilgisi elde etmek için ise, e-Devlet’in “Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde, adres bilginizi en doğru şekilde elde edebilir, başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Tarifenizi Seçin: Lütfen, mevcut altyapı kapasitenizi kontrol ederek size en uygun olan NetGalaksi tarife seçeneklerinden birini tercih ediniz.

Başvurunuzu Yapın: Geçiş işleminizi tamamlamak için online başvuru formunu sitemizden doldurun, geçiş belgenizi indirin ve ilgili alanları hatasız bir şekilde imzalayarak tamamlayın.

Belgelerinizi Gönderin: Lütfen belgelerinizi bize ücretsiz olarak iletin. Belgeleriniz üzerinde bir kontrol gerçekleştireceğiz ve herhangi bir eksiklik varsa sizin onayınızı alacağız.

Keyfinize Bakın: Artık bir şey yapmanıza gerek yok! Biz bu aşamada, geçiş talebinizi eski operatörünüze iletip, geçiş işleminizi tamamlamak için çalışacağız.