Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Güvenli İnternet Nedir ?

22/11/2011 tarihinden itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulmakta olan Güvenli İnternet Hizmeti, sizi ve ailenizi internetteki zararlı içeriklerden koruyan internet hizmetidir.Güvenli internet bir kamu hizmeti olup, isteğe bağlı, ücretsiz, şeffaf, kullanımı kolay, interaktif ve tüketici memnuniyetini esas alır. Kısa mesaj (SMS) ile abone olunur ve bir program kurmaya ihtiyaç yoktur. Güvenli İnternet Hizmeti’nin kullanım amacı, başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm internet kullanıcılarını zararlı içeriklere karşı korumaktır.

Güvenli İnternet Profilleri Nelerdir ?

Güvenli İnternet Hizmeti, iki farklı profil seçeneği ile sunulmaktadır. Bu iki profil seçeneği çocuk ve aile profilleridir. Bu profillere ait kriterler psikoloji, sosyoloji, pedagoloji ve hukuk alanlarında uzman akademisyenlerin oluşturduğu bir kurulca tespit edilerek belirlenir.Güvenli İnternet Hizmeti ile tüketicilerin; müstehcenlik, çocukların cinsel istismarı, şiddet, ırkçılık, kumar, dolandırıcılık, zararlı yazılımlar, sağlık için tehlikeli madde temini vb. olumsuz içeriklerden korunması amaçlanmaktadır.

  • Çocuk Profili: Çocuk profili “beyaz liste” yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yöntemde güvenli olduğu onaylanmış internet sitelerine erişim sağlanmaktadır. 
  • Aile Profili: Aile profili “kara liste” yöntemi ile çalışmaktadır. Bu profil kapsamında zararlı içeriğe sahip İnternet sitelerine erişilememektedir.

Aile profili kapsamında, çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sağlanmaktadır.
Aile profilini tercih eden abonelerimiz, ek olarak oyun, sohbet, sosyal medya sitelerine ve uygulamalarına erişimi filtreleme seçeneğine sahiptirler.

Güvenli İnternet Profili Nasıl Seçilir?

Güvenli İnternet Hizmetinizi online işlem merkezi üzerinden, 0850 303 91 46 numaralı çağrı merkezi aracılığı veya aşağıda tarif edildiği şekilde SMS göndererek başlatabilirsiniz.
Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir veya güvenli internet hizmeti almayı bırakabilirsiniz.

SMS üzerinden profil değişikliği yapmak için;

GUVENLI COCUK” veya “GUVENLI AILE” YAZIP 0850 303 91 46 numarasına gönderim sağladığınızda hizmetiniz otomatik aktif edilir. Aynı şekilde “GUVENLI IPTAL” yazıp 0 850 303 91 46 numarasına gönderim sağladığınızda hizmetini otomatik devre dışı bırakılır.

* SMS gönderimleriniz kullandığınız GSM Operatörü tarafından ücretlendirilebilir. Güvenli internet hizmeti için aktifleştirme ve pasifleştirme işlemleri için NetGalaksi hiç bir ücret talep etmez.

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığın cevap burada olabilir

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

22/11/2011 tarihinden itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulmakta olan Güvenli İnternet Hizmeti, sizi ve ailenizi internetteki zararlı içeriklerden koruyan internet hizmetidir.

Güvenli İnternet Hizmeti Neden Önemli?

Güvenli İnternet Hizmeti, internetteki uyuşturucu, kumar, fuhuş, şiddet, terör, dolandırıcılık konulu zararlı yazılımları engeller. Ayrıca çocuklar için ise, güvenli olduğu onaylanmış siteler harici sitelere giriş yapılmasını engellemek için filtreleme seçeneği yapar ve çocuklarınıza daha güvenli bir internet hizmeti sunar.

Güvenli İnternet Hizmeti Kullanmak Zorunlu mudur?

Güvenli İnternet Hizmeti, zorunlu değildir. İnternet abonelerinin isteği doğrultusunda sunulur.

Güvenli İnternet Hizmeti Ücretli midir?

Güvenli İnternet Hizmeti, ücretsiz bir hizmettir. Güvenli İnternet Hizmeti’ni tercih eden abonelere bu hizmet ücretsiz olarak sağlanır.

Güvenli İnternet Hizmeti’ne Nasıl Başvurabilirim?

Güvenli İnternet Hizmeti almak için, online işlem merkezi üzerinden, 0850 303 91 46 numaralı çağrı merkezi aracılığı veya aşağıda tarif edildiği şekilde SMS göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmeti Nasıl İptal Edilir?

Güvenli İnternet Hizmeti’ni iptal etmek için; “GUVENLI IPTAL” yazıp 0850 303 91 46 numarasına gönderim sağladığınızda hizmetini otomatik devre dışı bırakılır.